SLEVA NA VŠE 5% S KÓDEM "LOOK" - DOPRAVA ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 1500KČ - POZOR! EXKLUZIVNĚ POUZE V NAŠEM OBCHODĚ: PORAĎTE SE S PROFESIONÁLNÍ CERTIFIKOVANOU KOSMETIČKOU, KTERÁ JE ONLINE PŘIPRAVENA VÁM POMOCI SE VŠÍM, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O KOSMETICKÝCH PRODUKTECH. POMŮŽE VÁM NAJÍT PRODUKTY VHODNÉ PRO VAŠI PLEŤ. MŮŽETE JI KONTAKTOVAT PROSTŘEDNICTVÍM CHATU V PRAVÉM DOLNÍM ROHU. NESTYĎTE SE ZEPTAT A ZÍSKAT CENNÉ INFORMACE ZDARMA!  

Mateřská společnost DKNY koupila Soniu Rykiel a přichází s novou kolekcí na podzim 2022

20.02.2022

Společnost G-II APPAREL GROUP oznámila 23. září 2021, že od spolumajitelů Erica a Michaela Dayanových kupuje francouzskou módní značku SONIA RYKIEL. Kupní cena nebyla zveřejněna.

DKNY
DKNY

Společnost je od 21. července 2019 v úpadku po řadě finančních neúspěchů a neúspěšném hledání kupce nebo partnera. V červenci 2019 vstoupila Sonia Rykiel do likvidace, když ji před 20 lety koupili bratři Eric a Michael Dayanovi.

Skupina G-III Apparel Group nyní obnoví značku Sonia Rykiel pro podzimní sezónu 2022, a to především v Evropě. Skupina G-III Apparel Group rovněž jmenovala Rolanda Herloryho, generálního ředitele své značky plavek VILEBREQUIN, novým generálním ředitelem společnosti Sonia Rykiel.

Morris Goldfarb, předseda představenstva a generální ředitel společnosti G-III Apparel Group, řekl: "Jsme velmi rádi, že jsme akvizicí společnosti Sonia Rykiel posílili naše podnikání v oblasti luxusního zboží. Značka má velký potenciál a kromě oděvů a doplňků plánujeme uvést na trh i řadu lifestylových kategorií. Nový generální ředitel, pan Ellory, chce "zachovat historii značky a moderně ji aktualizovat: před 15 lety měla značka obrat 100 milionů eur (12,8 miliardy jenů) a my se chceme v příštích třech až pěti letech vrátit na tuto úroveň". V plánu je otevřít během několika let 12 až 15 prodejen po celém světě. Společnost bude také jmenovat vlastní designéry.

Zakladatelka společnosti Sonia Rykiel byla označována za "královnu pleteného oblečení" a její pruhované a flitrované úplety byly velmi oblíbené. Zemřela v roce 2004 ve věku 86 let po boji s Parkinsonovou chorobou.

Skupina G-III Apparel Group naopak zahrnuje značky DKNY, DONNA KARAN, VILLBREKLEIN, G.H. BASS a ANDREW MARC. Kromě toho se společnost zabývá licencováním značek CALVIN KLEIN, TOMMY HILFIGER, KARL LAGERFELD PARIS, GUESS a COLE HAAN. Ve fiskálním roce 2021 dosáhla společnost tržeb ve výši 2,1 miliardy dolarů (cca 45 miliard českých korun).

Diagnostika pleti zdarma a online